TRXC Timing, LLC. - Contractor License                      5/20/2017 - 3:05 PM
                        Class 5 Sectional 3 - 5/20/2017                         
                      Entries and Seeding by: TRXC Timing                       
                            Hosted by Waynesville HS                            
 
Event 38  Boys 4x400 M. R. Class 5
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Lee's Summit                                      3:24.43    3:20.97   10   
     1) Christian Moreno SR             2) Evan Sanders JR                      
     3) Dante Davis SR                  4) Kyle Heeney SR                       
  2 Rock Bridge                                       3:25.26    3:21.77    8   
     1) Noah Boyles SR                  2) Martez Manuel SO                     
     3) Eli Darrough SO                 4) Zach Doster SR                       
  3 Nixa                                              3:24.21    3:25.13    6   
     1) Josiah Wilson SR                2) Brent Alexander SR                   
     3) Jared Breig SO                  4) Jonathan Dasal SR                    
  4 Ozark                                             3:27.97    3:25.58    5   
     1) Logan Bohannon SR               2) Preston Carson JR                    
     3) Elliot McComas SR               4) Connor Larkin SR                     
  5 Raymore-Peculiar                                  3:26.31    3:26.14    4   
     1) Jalen Butler SO                 2) Jaren Jones SO                       
     3) Luke Grimm FR                   4) Chad Fox SR                          
  6 Lebanon                                           3:28.36    3:27.01    3   
     1) Dylan Lane SR                   2) Logan Hart SR                        
     3) Andrew Mills JR                 4) Keon Carter SR                       
  7 Jefferson City                                    3:26.94    3:30.48    2   
     1) Addison Brown SR                2) Brendan Bena SR                      
     3) Reggie Nketiah JR               4) Carson Ridgeway SR                   
  8 Lee's Summit West                                 3:27.30    3:31.66    1   
     1) Dereck Wilson SR                2) Caleb Furnell SO                     
     3) Christopher Wilcox SR           4) Colin Payne SR                       
================================================================================
                    Men - Class 5 - Team Rankings - 19 Events Scored            
================================================================================
    1) Jefferson City              94.50     2) Rock Bridge                80.50
    3) Lee's Summit West           77        4) Lee's Summit               72   
    5) Nixa                        62        5) Waynesville                62   
    7) Ruskin                      56        8) Raymore-Peculiar           52   
    9) Ozark                       45       10) Smith-Cotton               35   
   11) Kickapoo                    26       12) Joplin                     23   
   13) Branson                     18       14) Lebanon                    14   
   15) Republic                    11