TRXC Timing, LLC. - Contractor License                      5/20/2017 - 2:34 PM
                        Class 5 Sectional 3 - 5/20/2017                         
                      Entries and Seeding by: TRXC Timing                       
                            Hosted by Waynesville HS                            
 
Event 35  Girls 3200 M. Run Class 5
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Miranda Dick              SO Raymore-Peculiar    11:37.02   11:24.66   10   
   1:22.723 (1:22.723)     2:49.586 (1:26.864)     4:17.276 (1:27.690)          
   5:44.434 (1:27.159)     7:10.165 (1:25.732)     8:36.905 (1:26.740)          
  10:03.151 (1:26.247)    11:24.657 (1:21.507)                                  
  2 Alex Marko                SR Lee's Summit West   11:44.45   11:28.99    8   
   1:22.734 (1:22.734)     2:49.607 (1:26.874)     4:17.398 (1:27.791)          
   5:44.685 (1:27.288)     7:10.572 (1:25.887)     8:38.664 (1:28.092)          
  10:06.249 (1:27.585)    11:28.986 (1:22.737)                                  
  3 Madison Hulsey            FR Lee's Summit West   11:42.76   11:34.78    6   
   1:22.940 (1:22.940)     2:49.782 (1:26.843)     4:17.556 (1:27.775)          
   5:44.850 (1:27.294)     7:10.928 (1:26.079)     8:39.678 (1:28.750)          
  10:10.485 (1:30.807)    11:34.776 (1:24.292)                                  
  4 Marissa Dick              FR Raymore-Peculiar    11:47.27   11:36.82    5   
   1:22.953 (1:22.953)     2:49.925 (1:26.972)     4:17.837 (1:27.913)          
   5:44.768 (1:26.932)     7:11.227 (1:26.459)     8:40.162 (1:28.936)          
  10:10.282 (1:30.120)    11:36.815 (1:26.533)                                  
  5 Kayelee Payton            JR Jefferson City      12:05.25   12:02.48    4   
   1:22.829 (1:22.829)     2:49.757 (1:26.928)     4:17.641 (1:27.885)          
   5:44.900 (1:27.259)     7:17.460 (1:32.560)     8:55.776 (1:38.316)          
  10:33.595 (1:37.820)    12:02.471 (1:28.876)                                  
  6 Laura Sherwood            JR Jefferson City      12:06.39   12:02.66    3   
   1:23.829 (1:23.829)     2:50.666 (1:26.837)     4:19.275 (1:28.609)          
   5:48.143 (1:28.869)     7:20.733 (1:32.590)     8:55.907 (1:35.175)          
  10:33.760 (1:37.853)    12:02.659 (1:28.899)                                  
  7 Aliyah Blackburn          SR Rock Bridge         12:18.63   12:22.86    2   
   1:23.140 (1:23.140)     2:50.044 (1:26.904)     4:18.483 (1:28.440)          
   5:49.825 (1:31.343)     7:27.564 (1:37.739)     9:08.527 (1:40.963)          
  10:49.143 (1:40.617)    12:22.851 (1:33.708)                                  
  8 Madeline Caruthers        SO Branson             12:52.40   12:33.45    1   
   1:23.445 (1:23.445)     2:50.478 (1:27.033)     4:19.555 (1:29.078)          
   5:54.355 (1:34.800)     7:35.693 (1:41.338)     9:18.741 (1:43.048)          
  11:00.395 (1:41.655)    12:33.445 (1:33.051)                                  
================================================================================
                    Women - Class 5 - Team Rankings - 17 Events Scored          
================================================================================
    1) Lee's Summit West          164        2) Jefferson City             76   
    3) Kickapoo                    67        4) Raymore-Peculiar           66   
    5) Smith-Cotton                55        6) Nixa                       51   
    7) Lebanon                     39        7) Rock Bridge                39   
    9) Ozark                       35.50    10) Republic                   15.50
   11) Joplin                      14       12) Waynesville                13   
   13) Lee's Summit                12       14) Branson                     7