TRXC Timing, LLC. - Contractor License                               5/20/2017 - 12:53 PM
                             Class 5 Sectional 3 - 5/20/2017                              
                           Entries and Seeding by: TRXC Timing                            
                                 Hosted by Waynesville HS                                 
 
Event 22  Boys 4x200 M. R. Class 5
================================================================================          
    School                                               Seed     Finals  Points          
================================================================================          
Finals                                                                                    
  1 Ruskin                                            1:28.82    1:28.33   10             
     1) Tayshon Wrench JR               2) Charles Bradley SO                             
     3) Shakespeare Williams JR         4) Deshon Outley JR                               
  2 Ozark                                             1:29.65    1:29.33    8             
     1) Elliot McComas SR               2) Devin Mayes SR                                 
     3) Preston Carson JR               4) Connor Larkin SR                               
  3 Lee's Summit                                      1:30.06    1:29.65    6             
     1) Ronell Jones SR                 2) Caden Perry JR                                 
     3) Micah Manning FR                4) Delshaun Presley SR                            
  4 Lee's Summit West                                 1:30.73    1:29.90    5             
     1) Blake Furnell SR                2) Blayne Godshall SR                             
     3) Christopher Wilcox SR           4) Colin Payne SR                                 
  5 Rock Bridge                                       1:30.04    1:29.91    4             
     1) Noah Boyles SR                  2) Jackson Jarvis JR                              
     3) Martez Manuel SO                4) Rilwan Ibitoye SR                              
  6 Waynesville                                       1:30.21    1:31.00    3             
     1) Terrence Thomas JR              2) Felix McCorkle JR                              
     3) Kaiden Tripp FR                 4) Xavier Taylor SR                               
  7 Jefferson City                                    1:31.46    1:31.51    2             
     1) Khalil Foster SO                2) Maleek Jackson SO                              
     3) Carson Ridgeway SR              4) Reggie Nketiah JR                              
 -- Raymore-Peculiar                                  1:31.54         DQ   out of zone 2-3
     1) Jalen Butler SO                 2) Joseph Musgrow JR                              
     3) Je'von Williams SO              4) Chad Fox SR                                    
========================================================================================= 
                     Men - Class 5 - Team Rankings - 9 Events Scored                      
========================================================================================= 
    1) Jefferson City              46        2) Waynesville                39             
    3) Rock Bridge                 38        4) Ruskin                     34             
    5) Raymore-Peculiar            33        6) Lee's Summit West          32             
    7) Lee's Summit                29        8) Joplin                     19             
    9) Kickapoo                    18       10) Nixa                       16             
   10) Smith-Cotton                16       12) Ozark                      13             
   13) Branson                      6       14) Republic                    4             
   15) Lebanon                      3