TRXC Timing, LLC. - Contractor License                               5/20/2017 - 12:53 PM
                             Class 5 Sectional 3 - 5/20/2017                              
                           Entries and Seeding by: TRXC Timing                            
                                 Hosted by Waynesville HS                                 
 
Event 21  Girls 4x200 M. R. Class 5
================================================================================          
    School                                               Seed     Finals  Points          
================================================================================          
Finals                                                                                    
  1 Lee's Summit West                                 1:42.28    1:41.22   10             
     1) Sydney Bowers SR                2) Kyra Atkins JR                                 
     3) Audrey Parson FR                4) Erin Sermons SR                                
  2 Jefferson City                                    1:43.60    1:45.45    8             
     1) Sydney Crockett SR              2) Simone Anderson SO                             
     3) Tori Lepage JR                  4) Niya Slaughter JR                              
  3 Ozark                                             1:47.68    1:45.78    6             
     1) Shylo Bogue SO                  2) Katelyn Mayes FR                               
     3) Morgan Doyle SR                 4) Ashley Childers FR                             
  4 Raymore-Peculiar                                  1:48.73    1:46.98    5             
     1) Adriana Wright JR               2) Garionna Pearl SO                              
     3) Kylie Mitchell SO               4) Jaylynn Tucker SO                              
  5 Republic                                          1:49.26    1:48.62    4             
     1) Delaney Smith FR                2) Lauren O'Hara SO                               
     3) Avylina Powell-qualo SO         4) Madison Appleberry SR                          
  6 Waynesville                                       1:49.87    1:48.98    3             
     1) Katie Handley JR                2) Shantenecia Bean SO                            
     3) Taylor McKnight FR              4) Akayla Jackson SO                              
  7 Lebanon                                           1:50.43    1:49.92    2             
     1) Jazzlyn Wells JR                2) Kiara Waterman FR                              
     3) Tyra Rogers FR                  4) Wynter Nekola SR                               
 -- Lee's Summit                                      1:45.43         DQ   out of zone 3-4
     1) Kate Anderson FR                2) Tkai Bridgeforth FR                            
     3) Abbey Wallace FR                4) Amari Conn FR                                  
========================================================================================= 
                    Women - Class 5 - Team Rankings - 9 Events Scored                     
========================================================================================= 
    1) Lee's Summit West           71        2) Jefferson City             44             
    3) Raymore-Peculiar            33        4) Nixa                       31             
    5) Kickapoo                    28        6) Smith-Cotton               27             
    7) Lebanon                     26        8) Rock Bridge                20             
    9) Ozark                       18.50    10) Republic                   15.50          
   11) Joplin                      12       12) Waynesville                10             
   13) Lee's Summit                 6       14) Branson                     3