TRXC Timing, LLC. - Contractor License                     5/20/2017 - 12:53 PM
                        Class 5 Sectional 3 - 5/20/2017                         
                      Entries and Seeding by: TRXC Timing                       
                            Hosted by Waynesville HS                            
 
Event 16  Boys 4x800 M. R. Class 5
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Rock Bridge                                       8:12.28    7:58.42   10   
     1) Kylan Rottinghaus JR            2) Mojuba Shoneka SO                    
     3) Nick Wright SR                  4) Elias Gaffney SR                     
  2 Nixa                                              7:58.68    7:59.06    8   
     1) Christian blake Procell SO      2) Brendan Fusco JR                     
     3) Brent Alexander SR              4) Jonathan Dasal SR                    
  3 Jefferson City                                    8:13.79    8:04.03    6   
     1) Brendan Bena SR                 2) Benjamin Krause SO                   
     3) Cole Biesemeyer JR              4) Christopher Gates FR                 
  4 Ozark                                             8:08.75    8:08.83    5   
     1) Troy Davidson FR                2) Logan Bohannon SR                    
     3) Preston Carson JR               4) Cameron Mansker SO                   
  5 Lee's Summit West                                 8:05.54    8:09.60    4   
     1) David Treece SR                 2) Corey Timberlake JR                  
     3) Dereck Wilson SR                4) Ben Burnett JR                       
  6 Smith-Cotton                                      8:14.96    8:15.06    3   
     1) Nathan White SR                 2) Dmytro Matsko SR                     
     3) George Gomez SR                 4) William Hooton FR                    
  7 Lee's Summit                                      8:10.59    8:34.54    2   
     1) Layne Breneman JR               2) Kyle Heeney SR                       
     3) Shad Morgan JR                  4) Christian Moreno SR                  
  8 Raymore-Peculiar                                  8:16.22    8:40.57    1   
     1) Jaren Jones SO                  2) Zachary Hill JR                      
     3) Luke Grimm FR                   4) Chad Fox SR                          
================================================================================
                     Men - Class 5 - Team Rankings - 9 Events Scored            
================================================================================
    1) Jefferson City              46        2) Waynesville                39   
    3) Rock Bridge                 38        4) Ruskin                     34   
    5) Raymore-Peculiar            33        6) Lee's Summit West          32   
    7) Lee's Summit                29        8) Joplin                     19   
    9) Kickapoo                    18       10) Nixa                       16   
   10) Smith-Cotton                16       12) Ozark                      13   
   13) Branson                      6       14) Republic                    4   
   15) Lebanon                      3