TRXC Timing, LLC. - Contractor License                      5/27/2017 - 8:40 AM
        2017 MSHSAA Track & Field Championships - 5/26/2017 to 5/27/2017        
                               Classes 3, 4  & 5                                
                   Dennis and Roberta Licklider Track Complex                   
 
Event 44  (G) 4x800 M. R. C-4
=======================================================================         
    National: N 8:48.29  2012        Grosse Pointe S., MI                       
   All Class: A 9:06.89  2009        Parkway Central                            
Class Record: C 9:06.89  2009        Parkway Central                            
16' Champion:   9:30.51  5/28/2016   Bolivar, Bolivar                           
                         A Fugit, H Myers, K Henderson, A Porter                
    School                                               Finals  Points         
=======================================================================         
Finals                                                                          
  1 Parkway West                                        9:34.93   10            
     1) Teresa Allgeyer SO              2) Emily Dickson JR                     
     3) Natalie Butler SO               4) Chloe Hershenow SO                   
   2:28.786 (2:28.786)     4:51.379 (2:22.594)     7:14.942 (2:23.564)          
   9:34.930 (2:19.988)                                                          
  2 M.I.C.D.S.                                          9:37.85    8            
     1) Colleen Sliney SR               2) Chloe May SO                         
     3) Palmer Mihalevich FR            4) Alexandra Walsh SR                   
   2:23.872 (2:23.872)     4:50.153 (2:26.282)     7:15.257 (2:25.104)          
   9:37.844 (2:22.588)                                                          
  3 Parkway Central                                     9:41.44    6            
     1) Richelle Bain SR                2) Brooke Hilton FR                     
     3) Abigail Wilner SO               4) Lizzie Dejoie SR                     
   2:25.437 (2:25.437)     4:57.159 (2:31.722)     7:28.623 (2:31.465)          
   9:41.435 (2:12.812)                                                          
  4 Platte County                                       9:41.54    5            
     1) Alexsi Elmore FR                2) Jessica Clark JR                     
     3) Isabelle Geddes FR              4) Rebekah Geddes JR                    
   2:24.248 (2:24.248)     4:54.089 (2:29.841)     7:26.881 (2:32.792)          
   9:41.540 (2:14.660)                                                          
  5 Washington                                          9:41.88    4            
     1) Morgan Holdmeyer JR             2) Mikayla Reed JR                      
     3) Anna Sullentrup JR              4) Colleen Kuchem JR                    
   2:18.575 (2:18.575)     4:47.922 (2:29.348)     7:16.104 (2:28.182)          
   9:41.880 (2:25.776)                                                          
  6 Helias Catholic                                     9:43.95    3            
     1) Abby Hake JR                    2) Emma Veltrop FR                      
     3) Ashley Eskens SO                4) Kayla Yanskey SR                     
   2:27.656 (2:27.656)     4:57.121 (2:29.465)     7:20.745 (2:23.625)          
   9:43.948 (2:23.204)                                                          
  7 Carl Junction                                       9:45.44    2            
     1) Grace Southern SO               2) Madison Beecher JR                   
     3) Kaitlynn Franks FR              4) Maegen Derfelt SO                    
   2:25.986 (2:25.986)     5:01.077 (2:35.092)     7:23.995 (2:22.918)          
   9:45.432 (2:21.437)                                                          
  8 Smithville                                          9:47.01    1            
     1) Mira Bannwarth JR               2) Hannah Harness SR                    
     3) Katie Alexander SR              4) Kathryn Bean JR                      
   2:31.383 (2:31.383)     4:56.422 (2:25.039)     7:27.833 (2:31.412)          
   9:47.002 (2:19.170)                                                          
  9 Festus                                              9:48.82                 
     1) Maddy Wiskirchen JR             2) Madelyn Welsh SO                     
     3) Lily Uding SR                   4) Melissa Wolk SO                      
   2:24.208 (2:24.208)     4:51.357 (2:27.149)     7:19.027 (2:27.671)          
   9:48.819 (2:29.792)                                                          
 10 Rockwood Summit                                     9:49.44                 
     1) Jenny Reeb SO                   2) Natalie Vincent JR                   
     3) Lizzie Eastlund JR              4) Melanie Brekrus JR                   
   2:28.491 (2:28.491)     4:54.611 (2:26.120)     7:21.379 (2:26.769)          
   9:49.432 (2:28.053)                                                          
 11 Bolivar                                             9:52.56                 
     1) Alena Fugit SR                  2) Laci Lindsay SO                      
     3) Anna Bandy SO                   4) Kelie Henderson SO                   
   2:26.824 (2:26.824)     4:58.759 (2:31.935)     7:31.890 (2:33.131)          
   9:52.556 (2:20.666)                                                          
 12 Kearney                                             9:55.28                 
     1) Natalie Smith SO                2) Sophie Oxandale SO                   
     3) Baylea Jones FR                 4) Kyla Andersen SR                     
   2:23.079 (2:23.079)     4:51.145 (2:28.066)     7:25.678 (2:34.534)          
   9:55.272 (2:29.595)                                                          
 13 Grain Valley                                        9:56.76                 
     1) Alisan Todd SO                  2) Kayla Wade JR                        
     3) Mariah Lister SO                4) Morgan Scott SO                      
   2:27.021 (2:27.021)     4:54.253 (2:27.233)     7:24.233 (2:29.980)          
   9:56.758 (2:32.525)                                                          
 14 Ursuline Academy                                   10:07.23                 
     1) Danielle Wright JR              2) Kimberlee Sewester SR                
     3) Catherine Dulle JR              4) Madeline Meyer SR                    
   2:25.631 (2:25.631)     4:48.034 (2:22.404)     7:31.489 (2:43.455)          
  10:07.222 (2:35.734)                                                          
 15 Ft. Zumwalt South                                  10:08.75                 
     1) Sofia Popp SO                   2) Madeline Crozier SR                  
     3) Mary Bollinger SR               4) Loren Randell SO                     
   2:24.603 (2:24.603)     5:01.323 (2:36.720)     7:34.504 (2:33.181)          
  10:08.742 (2:34.238)                                                          
 16 St. Charles                                        10:29.75                 
     1) Camryn Green JR                 2) Anna Johnston FR                     
     3) Brianna Wright SO               4) Natalia Sisomphane FR                
   2:34.779 (2:34.779)     5:12.325 (2:37.546)     7:57.957 (2:45.633)          
  10:29.746 (2:31.789)                                                          
================================================================================
                       (W) - C-4 - Team Rankings - 5 Events Scored              
================================================================================
    1) Parkway West                15        2) M.I.C.D.S.                 14   
    2) Washington                  14        4) Helias Catholic            13   
    5) Bolivar                     11        6) Notre Dame (C.G.)          10.33
    7) Pleasant Hill               10        7) Webster Groves             10   
    7) Kirksville                  10        7) Warrensburg                10   
    7) Parkway Central             10       12) Windsor (Imperial)          8   
   13) Clayton                      6       13) Ft. Zumwalt East            6   
   13) Marshfield                   6       16) Willard                     5   
   16) Platte County                5       16) West Plains                 5   
   19) Ladue                        4       19) Rockwood Summit             4   
   19) Sikeston                     4       22) Rosati-Kain                 3   
   22) Lutheran South               3       22) Westminster Christian Aca   3   
   25) Carl Junction                2       25) Kearney                     2   
   27) Smithville                   1       28) Rolla                       0.33
   28) Hannibal                     0.33